ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Комітет ВР підтримав законопроект щодо душпастирської опіки в СІЗО і тюрмах PDF Друк E-mail
31.12.2014 11:52

Фото: rada.gov.ua
 
КИЇВ – Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект № 1154 щодо регулювання діяльності капеланів в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України.

На засіданні 27 грудня Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу цей проект закону, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект має на меті запровадження в Україні інституту священнослужителів-капеланів в органах та установах пенітенціарної системи для здійснення душпастирської опіки серед арештованих і засуджених.

Автор проекту Юрій Мірошниченко пропонує доповнити Кримінально-виконавчий кодекс статтею 128-1 «Організація душпастирської опіки засуджених». Також передбачається надати особам, взятим під варту, право на душпастирську опіку, виклавши в новій редакції статті 9 та 12 Закону «Про попереднє ув'язнення».

Крім цього, пропонується зобов'язати керівний склад органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України сприяти проведенню священнослужителями (капеланами) заходів душпастирської опіки з персоналом, доповнивши статтю 23 Закону «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» відповідним приписом.

Як зазначено на парламентському порталі, члени Комітету підтримали законопроект за умови змін у його назві – замість слова "капелан" використовувати термін "душпастир".

Під час дискусії народні депутати аргументували цю пропозицію тим, що капелани здійснюють свою діяльність у Збройних Силах. На їхню думку, у даному випадку діяльність священників слід розглядати ширше, саме як душпастирську.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua   
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС