ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Громадська рада при МОЗ України сприятиме посиленню співробітництва та постійному діалогу Церков і релігійних організацій з міністерством PDF Друк E-mail
02.06.2009 04:22

  Фото: www.irs.in.ua
 
Громадська рада при МОЗ представлятиме позицію Церков

 
КИЇВ –  Наказом Міністра охорони здоров'я України Василя Князевича утворено Громадську раду з питань співпраці МОЗ України з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Громадська рада є постійно діючим дорадчо-консультативним органом, що функціонує при Міністерстві охорони здоров’я України  та здійснює свою діяльність на громадських засадах.

Наказом МОЗ України від 22 травня 2009 року № 358 було затверджено персональний склад та положення Громадської ради, яка була утворена відповідно до Угоди про співробітництво між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та МОЗ України від 16 грудня 2008 року.

Окрім представників конфесій – членів ВРЦіРО до складу Громадської ради також увійшли уповноважені особи від НАН України, МОЗ України, Верховної Ради України, НЕК України з питань захисту суспільної моралі, Держкомнацрелігій та Інституту релігійної свободи.

Мета створення Громадської ради полягає у забезпеченні відкритості діяльності МОЗ України та залученні громадськості до розробки владних рішень у сфері охорони здоров'я; взяття до уваги думки Церков та релігійних організацій під час розв'язання актуальних проблем діяльності Міністерства; сприяння всебічному забезпеченню свободи совісті, віросповідання та подальшої гармонізації державно-конфесійних відносин в галузі охорони здоров'я.

Крім цього, за допомогою Громадської ради буде здійснюватись постійний діалог Міністерства з Церквами і релігійними організаціями з метою врахування їх позиції під час ухвалення владних рішень та посилення взаємного співробітництва, а також взаємодія у справі гуманізації медичної опіки, формування підходів до питань біоетики та залучення духовного потенціалу та досвіду соціальної роботи Церков і релігійних організації у сфері охорони здоров'я.

Відповідно до Положення про Громадську раду серед її завдань визначено такі:
  • вироблення та представлення позиції Церков та релігійних організацій з питань діяльності Міністерства, у сфері охорони здоров'я та біоетики;
  • напрацювання спільних поглядів з питань, які стосуються життя та здоров’я людини;
  • виконання дорадчих функцій під час обговорення та прийняття Міністерством владних рішень, а також здійснення моніторингу їх реалізації;
  • забезпечення співпраці ВРЦіРО з Міністерством щодо організації та проведення публічних громадських обговорень з основних напрямів його діяльності, нормативно-правових актів та їх проектів, ініціатив Міністерства чи Громадської ради тощо.

Положення визначає, що основною формою роботи Громадської ради є засідання, що проводяться за потребою, але не менше одного разу на квартал. Установче засідання заплановане на 4 червня цього року, у порядку денному якого містяться питання про обрання голови Громадської ради та затвердження її перспективного плану роботи на 2009 рік.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС