ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламентарі пропонують надати податкову підтримку окремим Церквам PDF Друк E-mail
30.12.2010 13:13

   Фото: УП    
  
Парламенту пропонують вибірково надати пільги Цекрвам 

 
КИЇВ – До Верховної Ради України подано вже другий законопроект, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України з метою надання податкових пільг окремим конфесіям, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Першою була ініціатива депутатів зі фракції Партії регіонів Олександра Єдіна та Михайла Зубця. “Регіонали” у законопроекті № 7441 запропонували надати широке податкове сприяння Українській Православній Церкві (в єдності з Московським Патріархатом) у будівництві у м.Києві Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового.

На період до здачі цього Собору у експлуатацію автори законопроекту пропонують звільнити від податку на доходи фізичних осіб суми коштів або вартість майна, які спрямовуються як пожертви або благодійні внески на будівництво зазначеного Собору.

Пропоновані зміни до Податкового кодексу також передбачають звільнення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) постачання товарів, послуг та будівельно-монтажних робіт, включно з операціями імпорту на територію України та безоплатного постачання у якості благодійної допомоги товарів (послуг), обладнання і матеріалів, устаткування, комплектуючих для будівництва Кафедрального Собору УПЦ.

Крім цього, парламентарі з провладної більшості запропонували навіть звільнити від оподаткування увесь прибуток підприємств та організацій, якщо не менш як 50% від нього спрямовується на будівництво згаданого Собору.

Як самі пояснили автори ініціативи, основною метою запровадження зазначеного законопроекту є фінансова підтримка зведення в столиці Кафедрального собору УПЦ за рахунок добровільних пожертвувань юридичних і фізичних осіб, які держава у свою чергу має звільнити від оподаткування.

Вочевидь через вузькоконфесійність згаданої ініціативи, члени парламентського Комітету з питань культури та духовності Володимир Яворівський, Ярослав Кендзьор та Михайло Косів подали до Верховної Ради альтернативний законопроект № 7441-1.

Представники парламентської опозиції запропонували розширити коло суб’єктів, які можуть отримати податкові пільги під час будівництва культових споруд.

Як зазначили автори, пропоновані ними до Податкового кодексу зміни спрямовані на податкову підтримку зведення Кафедрального собору в м. Києві УПЦ (Московського Патріархату), Кафедрального собору у м. Львові УПЦ Київського Патріархату, Патріаршого собору Воскресіння Христового у м. Києві Української Греко-Католицької Церкви, Церкви святої Покрови у м. Тернополі Української Автокефальної Православної Церкви.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про податкову підтримку будівництва також і інших культових споруд, важливих для релігійних громад, зареєстрованих в установленому законодавством порядку на території України. Проте у самому тексті про них немає жодної згадки.

Згідно даними Держкомнацрелігій, конфесійне багатоманіття України обумовлюється наявністю 55 віросповідних напрямків. З огляду на це, ні один із зазначених законопроектів не забезпечує принцип рівності усіх конфесій, закріплений Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Як повідомляв ІРС, 3 грудня 2010 року Президент України підписав Податковий кодекс України, ухвалений Парламентом днем раніше. Серед іншого Кодекс передбачає низку новацій, які торкаються віруючих та релігійних організацій.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

теги: тарифи/податки

 

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС