ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єдина Помісна Православна Церква не стане державною – Президент Порошенко PDF Друк E-mail
20.04.2018 15:59
Фотоколаж: president.gov.ua
 

Президент України наголосив, що створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви не завадить свободі віросповідання в Україні.

Про це Глава держави заявив 17 квітня під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій, на якій він повідомив про своє звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І щодо надання Томосу про автокефалію, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Хочу окремо наголосити, що Єдина Православна Помісна Церква не стане державною. І відділення церкви від держави буде існувати. Всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію, – заявив Президент Петро Порошенко.

Цю позицію Глава держави підтвердив і під час виступу у Верховній Раді 19 квітня перед голосуванням за проект постанови на підтримку його звернення Вселенського Патріарха. Президент наголосив, що надання Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні не порушить конституційного принципу свободи совісті – свободи релігії, вільного самовизначення й самореалізації особистості в духовній сфері.

Хто захоче залишитись в тій церкві, в якій збереже молитовну єдність з Російською православною церквою, вони також зберігають за собою гарантоване право власного вибору. В цьому питанні як релігійний, так і будь-який примус чи заборона є категорично неприпустимими, – наголосив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що в такому питанні, як релігійне, будь-які примус чи заборони – категорично неприпустимі.

Хочу окремо наголосити на неприйнятності будь-якого насилля в міжконфесійних стосунках. Його виплески, не приведи Господи зіткнення, точно не наближатимуть нас до мети, а віддалятимуть. Ба більше: можуть унеможливити її досягнення, – зауважив Президент України.

Як повідомляв ІРС, у четвер Верховна Рада прийняла постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Напередодні голосування єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви однодушно підтримали ініціативу конституювання в Україні єдиної та автокефальної Помісної Православної Церкви, спрямувавши зі свого боку звернення до Вселенського Патріарха щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС