Институт религиозной свободы, г.Киев

В Умані зруйнували наметове містечко паломників-хасидів (ВІДЕО) PDF Печать E-mail
10.09.2015 18:02

Фото: vch-uman.in.ua
 
На фоні бездіяльності міської влади та міліції уманські радикали самоуправно зруйнували наметове містечко, встановлене для прийому паломників-хасидів.

Інцидент стався у суботу, 5 вересня 2015 року, близько опівдня, коли до наметового містечка паломників-хасидів, прибула група молодиків у кількості близько 25 осіб на чолі з місцевими мешканцями Володимиром Гончаруком, Сергієм Алєксєєвим та Олегом Волошиним.

Активісти, котрі роблять аналогічні акції проти різних хасидських об’єктів вже не вперше, вступили в силове зіткнення з охороною наметового містечка. Вони самовільно демонтували захисний паркан навколо табору, зіпсували бетонні стовпи, електричні мережі, 6 охоронних камер відеоспостереження та інше приватне майно.

За словами місцевих радикалів, вони мають право “самостійно вирішувати в своєму місті де і що буде стояти, а де не буде”, оскільки саме вони є джерелом влади.  Свої дії пояснюють бажанням звільнити прибережну смугу річки Уманка, на якій без належних дозвільних документів розміщено частину наметового містечка для паломників, повідомляє «Вечірня Умань».

 
Зі свого боку представники єврейської громади пред’явили оригінали документів на право власності на землю, де стоять їх намети, паркан та інше майно. Вони також показали лист-повідомлення від Уманської Єврейської Асоціації до виконкому міста Умані про проведення мирного заходу в порядку статті 39 Конституції України. Проте місцеві активісти проігнорували всі ці документи, назвали їх “хитрою підробкою” та влаштували самосуд.

Прибулі на місце події представники міліції не втручалися у конфлікт та не перешкоджали радикалам псувати та знищувати майно єврейської громади у святий для кожного віруючого іудея день святої суботи – шабату, та ще й напередодні святкування в цьому місці Єврейського Нового Року – Раш-га-Шана. Про це Уманська Єврейська Асоціація повідомила правоохоронні органі у своїй заяві про вчинення злочину.

Представники паломників повідомили, що протягом 2015 року вони постійно надавали в.о. міського голови Умані Олександру Цебрію різні варіанти комплексного вирішення питання розміщення хасидів на час свят, оскільки хочуть молитися і перебувати в Умані виключно в рамках чинного законодавства України. Вони стверджують, що Уманська Єврейська Асоціація спільно з Об’єднанням іудейських релігійних організацій України залучили до розробки конкретних проектів та пропозицій провідних юристів України, експертів в сфері свободи совісті, а також цілий інститут містобудування – ДП «Дніпромісто». 


Залучені до пошуку компромісу експерти звернули увагу на невідповідність встановленої рішенням Уманської міської ради 100 метрової водозахисної смуги річки Уманка в районі місця паломництва хасидів (в тому числі по вул. Челюскінців та Щорса). Адже для малих річок, якою і є річка Уманка, передбачена  лише 25-и метрова захисна смуга. Відтак, водоохоронна смуга завищена в місці паломництва в 4 рази, однак міська влада відмовляється привести містобудівну документацію у відповідності до законодавства.

Фактично Уманська міська влада зайняла позицію під будь-якими приводами не вирішувати дану проблему і навіть не надавати дозвіл єврейським організаціям на розробку детального плану території. Розробка і затвердження такого плану дозволили б комплексного упорядкувати території зони паломництва та запобігти конфліктним ситуаціям з місцевими активістами, як цього року, так і на перспективу.


При цьому Уманська Єврейська Асоціація звернула увагу правоохоронних органів на антисемітську риторику місцевих активістів, з якою супроводжувався демонтаж наметового містечка паломників-хасидів. Тим самим реалізовувався намір зірвати проведення щорічного паломництва, яке цього року припадає на 13-15 вересня. Умань у цей період відвідують 25 – 30 тисяч хасидів-паломників з усього світу.

Зазначений ксенофобській інцидент отримав широкий розголос в вітчизняних та зарубіжних ЗМІ і завдав важкого удару по іміджу України. Проте представники єврейської спільноти сподіваються, що належна та посилена робота правоохоронних органів Умані у період паломництва дозволить хасидам з різних країн світу безпечно звершити належні релігійні обряди та святкові урочистості поруч із могилою цадика Нахмана.
 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

cледить за новостями   присоединяйся!

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Блог Максима Васина

Регистрация церквей по-новому

Юридические ответы на вопросы о принятом законопроекте № 4128-д и новой процедуре регистрации церквей.

Доклад ИРС

Доклад "Свобода вероисповедания под прицелом"

Российский террор на оккупированных территориях Восточной Украины.

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС