ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Заява Патріарха Філарета щодо заборони у Трудовому кодексі дискримінації за будь-якими ознаками PDF Друк E-mail
07.11.2015 18:45

Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

 

У зв'язку із загостренням в суспільстві дискусій навколо впровадження в українське законодавство поняття «сексуальна орієнтація» для позначення статевого потягу особи до осіб певної статі, а також поняття «гендерна ідентичність» для ідеологічно мотивованої фактичної заміни загальноприйнятого поняття «стать»; враховуючи спільну позицію з цього питання основних Церков і релігійних організацій України (православних, католиків, протестантів, юдеїв та мусульман), хочу повідомити наступне.

Від імені Церкви категорично відкидаю звинувачення у підтримці дискримінації. Хочу підкеслити, що такі звинувачення є тиском і маніпуляцією, спробою змусити християн на догоду послідовникам певної ідеології відмовитися від визначених Богом та викладених у Священному Писанні непорушних моральних принципів.

Християнську позицію, якої дотримується наша Церква, оголошують «відсталою», «не європейською», «дискримінаційною», тощо. Маю нагадати, що подібним чином у минулому віра в Бога оголошувалася в СРСР «відсталою», вірність християнському вченню – «контрреволюцією», а сама Церква – «ворогом робітничого класу». Не варто під гаслами боротьби за права людини знову повертатися до подібних тоталітарних методів тиску на Церкву.

Всім відомо, що Київський Патріархат послідовно підтримував і підтримує європейську інтеграцію України, бо наша країна і наш народ понад 1000 років є частиною європейської цивілізації. І саме тому, що Україна це Європа, ми вважаємо, що наш народ має не манше право, ніж інші народи, зберігати у європейській родині свою самобутність, дотримуватися традиційних духовних і культурних цінностей. Єдність у різноманітності – одне з гасел і визначень об'єднаної Європи.

Враховуючи все це публічно звертаюся до українських законодавців розглянути можливість внесення до проекту Трудового кодексу формулювання, яке з одного боку виключало би дискримінацію у трудових відносинах, а з іншого – враховувало би переконання переважної більшості українського суспільства.

Пропонується викласти норму про заборону дискримінації в трудових відносинах у наступному вигляді: замість слів «сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності» написати «ставлення до статевих відносин».

Вважаю, що ця пропозиція є тим компромісом між різними поглядами на проблему, який дозволить у належній мірі законодавчо захистити кожного від дискримінації в трудових відносинах, а також зберегти порозуміння в українському суспільстві.

ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

7 листопада 2015 р.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua    

Джерело: cerkva.info

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС