ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Прийнято законопроект Президента, який ускладнює альтернативну службу PDF Друк E-mail
18.02.2016 22:34

Фото: president.gov.ua
 
Верховна Рада прийняла законопроект № 4020, положення якого можуть позбавити віруючих конституційного права на альтернативну (невійськову) службу під час особливого періоду.

За законодавчі зміни, ініційовані Президентом Петро Порошенко, парламент проголосував одразу за основу та в цілому – без розгляду законопроекту у другому читанні, як того вимагає Закон «Про Регламент Верховної Ради України», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Парламентарі підтримали скориговану версію законопроекту, яку запропонував профільний Комітет та зачитав під стенограму його секретар Іван Вінник.

"Строки проведення призову (призовів) громадян України на строкову службу визначається Указом Президента України. Такий указ публікується в засобах масової інформації не пізніше як за місяць до закінчення року, що передує року призову (призовів) громадян України на строкову військову службу, крім Указу про призов (призови) громадян України на строкову військову службу в особливий період, який публікується не пізніше як за місяць до початку проведення призову (призовів) громадян України на строкову військову службу", – зазначено в стенограмі засідання від 18 лютого 2016 року.

Тобто в особливий період (під час мобілізації) Президент України буде наділений правом оголошувати призов на строкову службу не пізніше як за місяць до його початку. Однак ч.1 статті 9 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» вимагає від віруючих, які хочуть проходити альтернативну службу, подати відповідну заяву не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого періоду проведення призову на строкову військову службу.

Таким чином, законопроект Президента запроваджує передумови для того, що віруючі на практиці можуть бути позбавлені можливості скористатися своїм конституційним правом на альтернативну (невійськову) службу, оскільки не зможуть завчасно подати відповідні заяви.

Як повідомляв ІРС, проблема з несвоєчасним визначенням стоків чергового призову вперше виникла у 2015 році. Минулого року Президент Порошенко видав відповідний Указу аж на 2,5 місяця пізніше за визначений у законі термін. Таке зволікання створило перешкоди в реалізації віруючими громадянами свого права на альтернативну службу під час весняного призову.
 
Нагадаємо, відповідно до Закону право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням, і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.
 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС