Упродовж двох місяців Кабінет Міністрів України має внести до парламенту законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із центрами впливу в Росії. 

Про таке рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО), прийняте 1 грудня 2022 року, оголосив особисто Глава держави після підписання відповідного указу.

Володимир Зеленський
Президент України
На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини.

РНБО забов’язала Кабмін забезпечити у двомісячний строк перевірку діяльності Української Православної Церкви (УПЦ) на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – тобто йдеться про користування Києво-Печерською Лаврою.

Водночас Державній службі України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) доручено забезпечити у двомісячний строк проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом. За необхідності ДЕСС має вжити передбачених законом заходів.

Йдеться про законодавчі зміни 2018 року, які зобов’язують змінити назву ті релігійні організації України, що входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться в Росії як державі-агресорі.

Крім цього, згадане рішення РНБО запроваджує персональні спеціальні економічні та інші санкції до низки фізичних осіб, а також доручає Службі безпеки України разом з Національною поліцією України та іншими державними органами активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада та Кабінет Міністрів Україна зверталися до РНБО з проханням накласти санкції на низку релігійних діячів Російської православної церкви за поширення ідеології війни та геноциду проти Українського народу. Серед підсанкційних осіб був предстоятель РПЦ, патріарх Московський і всієї Русі Кирил (Гундяєв).

Фото: ssu.gov.ua