4 квітня 2024 року відбулася зустріч за участі Міністра освіти і науки Оксена Лісового, заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). 

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулися Міністр освіти і науки Оксен Лісовий, Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Віктор Єленський та Генеральний секретар Українського Біблійного Товариства (УБТ), Представник Головуючого у ВРЦіРО, єпископ Олександр Бабійчук

В ході зустрічі обговорили пріоритетні питання в межах співпраці. Зокрема, процедуру визнання документів про вищу духовну освіту в Україні (питання, яке особливо актуальне для підсилення інституту капеланства), формування моральності й духовності здобувачів освіти, а також подальшу співпрацю МОН та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Оксен Лісовий
Міністр освіти і науки України
Надзвичайно важливим є те, щоб відновити довіру до релігійного середовища в системі освіти та мати співпрацю з конфесіями щодо виховання учнів і студентів на принципах моралі і цінностях. Бо впродовж довгого періоду часу релігійні організації України були до певної міри дискриміновані в освіті у зв’язку з тим, що ставлення до них формувалося через призму фальшивих речей в сфері релігії. Війна показала «хто є хто» і ця зустріч є черговим кроком в напрямку розвитку співпраці між МОН та українськими церквами і релігійними організаціями.

Серед обговорюваних питань були також ліцензування  освітньої діяльності закладів вищої духовної освіти, акредитації їхніх освітніх програм й академічного капеланства.

Святослав Шевчук
Верховний архієпископ Української Греко-Католицької Церкви
Метою нашої співпраці є гармонія та пошук спільності ідей. Мова йде, насамперед, про цінності та виховання. В контексті теперішньої війни ми розуміємо, що це протистояння не тільки збройне, це протистояння ціннісне, протистояння інтелектів, умів. Ми переможемо тоді, коли будемо мудрішими, будемо краще вихованими, будемо морально вищими. А всі ці підвалини формуються в контексті освіти і виховання.

Під час зустрічі Представник Головуючого у ВРЦіРО, Генеральний секретар УБТ Олександр Бабійчук подарував Міністру Оксену Лісовому, представникам МОН та Голові ДЕСС Віктору Єленському ювілейне видання ВРЦіРО «Збірник документів 1996-2021», в якому зібрані різні документи Ради Церков, у тому числі, що стосуються сфери освіти.

Нагадуємо, що співпраця МОН та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій базується на Угоді від 25 серпня 2021 року. Крім того, при МОН функціонує Громадська рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями.