Парламент України ухвалив постанову «Про деякі питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги». 

За постанову № 3447 на засіданні 17 лютого проголосував 271 народний депутат України.

Постановою передбачається переведення майна кафедрального собору Кримської єпархії в м. Сімферополі у державну власність, що дозволяє передати його безпосередньо єпархії та використати всі правові інструменти для захисту власності релігійних громад ПЦУ в Криму, тимчасово окупованому Росією.

Климент (Кущ)
Митрополит Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України
Сьогодні Верховна Рада прийняла надзвичайно важливу постанову для захисту наших прав в Криму. Адже з 2014 року триває постійна боротьба за збереження кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги і нашого єпархіального управління. Цією історичною постановою, яка стосується, власне, майна в Криму, парламент засвідчив, що саме він приймає всі постанови, які пов'язані з Кримом.

За словами митрополита, ця постанова парламенту є чітким сигналом, що владі не байдужа доля ПЦУ в Криму. Він висловив вдячність усім, хто долучився до цієї доброї справи, зокрема Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію, який доклав чимало зусиль і порушував це питання під час численних зустрічей, Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Представництву Президента України в Криму та усім народним обранцям, які віддали свої голоси за цю постанову.

Як повідомляв ІРС, раніше Круглий стіл із релігійної свободи в Україні спрямував до Верховної Ради звернення від імені 12 церков і релігійних об’єднань різних конфесій та 12 правозахисних і громадських організацій з проханням винести проголосувати за постанову № 3447.

Нагадаємо, що Арбітражний суд Центрального округу російської Калуги 14 листопада відхилив касаційну скаргу представників Кримської єпархії Православної церкви України. Представники ПЦУ намагалися оскаржити рішення російського Міністерства майнових і земельних відносин анексованого Криму про розірвання договору оренди собору в центрі Сімферополя.

Комітет ООН з прав людини двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі. Фактична влада Криму продовжує ігнорувати рекомендації ООН щодо недоторканості храму ПЦУ в Сімферополі.

Раніше, 24 вересня 2019 року, в управлінні російського Міністерства юстиції анексованого Криму втретє відмовили в перереєстрації єпархії Православної Церкви України (раніше – УПЦ КП) на півострові.