Кожна держава в світі має визнати геноцид Українського народу під час російського вторгнення у 2022 році та засудити ідеологію «Русского міра» як таку, що виправдовує геноцид народів та знищення цілих держав.

З таким закликом Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила в Заяві щодо фактів геноциду Українського народу, вчиненого російськими військами у Київській області. Українські релігійні діячі одноголосно ухвалили цей документ під час засідання ВРЦіРО 6 квітня 2022 року, яке відбулося в онлайн-форматі під головуванням президента УБТ Григорія Коменданта.

Рада Церков наголосила, що вчинені в Україні воєнні злочини та злочини проти людяності є переконливим аргументом на користь всеосяжних і безвиключних санкцій проти російської економіки в усіх її секторах. 

Також українські релігійні діячі вважають, що оприлюднені факти масових вбивств українців, катувань, зґвалтувань і інших знущань, вчинених російськими загарбниками повинні нарешті спонукати світових лідерів, НАТО та ЄС надати Україні всю необхідну зброю для перемоги над росією як державою-терористом, включно з засобами ПВО, літаками-винищувачами, летальною наступальною зброєю, танками та протикорабельними ракетами. 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій наголосила: 

Ми молимося за повну перемогу України над цим злом, за розгром російських окупаційних військ, повалення людиноненависницького режиму в росії, прозріння та покаяння осліплених пропагандою російських громадян.

Крім цього, під час засідання глави та представники українських конфесій обмінялися думками з приводу законодавчих пропозицій, спрямованих на заборону діяльності Московського Патріархату в Україні. Окремі члени Ради Церков вважають, що вплив Російської православної церкви на Україну є так само небезпечний, як і інші форми російської агресії. 

У підсумку ВРЦіРО вирішила звернутися до Голови Верховної Ради України з проханням ініціювати публічне громадське обговорення законопроєктів № 7204 та № 7213 із залученням керівників профільних комітетів, представників різних парламентських фракцій та громадськості. Такий підхід, на думку Ради Церков, допоможе знайти збалансоване рішення, щоб разом із збереженням свободи віросповідання в Україні захистити українських віруючих від небезпечного впливу Російської православної церкви, яка виправдовує війну на знищення Українського народу та фактично діє в інтересах російських загарбників. 

Відповідно до положення, головування у ВРЦіРО на наступний шестимісячний строк перейшло до керівника Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископа Маркоса Оганесяна.

Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій представляє близько 95 % усіх релігійних громад України, зокрема православних, греко- і римсько-католицьких, євангельських протестантських церков, іудейських і мусульманських релігійних організацій.