Уряд визначив процедуру видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності у підрозділах Збройних Сил України, Нацгвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Держприкордонслужби України. 

Положення про це Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 2 серпня 2022 року № 859

Право на отримання мандата має громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації, здобув вищу богословську освіту (ця вимога застосовуватиметься з 19 березня 2027 року) та кандидатура якого була надана керівним центром (управлінням) відповідної релігійної організації для проходження відповідної підготовки та здійснення військової капеланської діяльності. 

Постанова передбачає, що питаннями прийому запитів щодо кількості кандидатів, розподілу квот конфесійного представництва військових капеланів, виготовлення та видачі мандатів займається Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). 

Відповідно до заяви кандидата на посаду військового капелана, виготовлення та видача мандата здійснюються в паперовій або електронній формі у форматі PDF/A із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису з урахуванням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг, а також законодавства у сфері електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації. 

Як повідомляв ІРС, 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Службу військового капеланства», яким визначила порядок задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України і інших військових формувань, працівників і членів їхніх сімей у мирний і воєнний час. Закон набрав чинності 19 березня 2022 року.