Відбулося ювілейне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, присвячене відзначенню 25-річчя її діяльності.

Урочистий захід відбувся під головуванням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ та Головуючого у ВРЦіРО. 

Перед початком засідання відбулася церемонія спецпогашення ювілейної поштової марки та конверту «25-річчя ВРЦіРО» за участі представника Укрпошти та релігійних діячів. 

Святослав Шевчук
Головуючий у ВРЦіРО, Глава УГКЦ
Ми всі рівні, ми всі різні, однак об’єднані заради спільного блага України. Саме повага до наших відмінностей, що не становлять перешкод для співпраці, а навпаки є простором міжконфесійного і міжрелігійного діалогу, збереження релігійного та громадянського миру в нашій державі, дає можливість нам бути єдиним потужним голосом сумління громадянського суспільства України, який промовляє до державних інституцій та політичних сил і до світового співтовариства та міжнародних інституцій.

Говорячи про досвід міжконфесійного порозуміння, який здобула Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій за 25 років своєї діяльності, Предстоятель Православної Церкви України додав:

Митрополит Епіфаній
Предстоятель ПЦУ
Добровільність і рівноправність участі в Раді, консенсус в ухваленні рішень, повага до ідентичності кожного з членів Ради, зосередження в першу чергу на тих питаннях, у яких провідники релігійних спільнот України можуть висловити спільну позицію – такими є базові цінності нашого об'єднання.

Фото: Іван Попович

Єпископ Баришівський Української Православної Церкви Віктор (Коцаба) відзначив, що принцип консенсусу допомагає ВРЦіРО приймати “збалансовані і виважені рішення”: 

Віктор (Коцаба)
Єпископ УПЦ
ВРЦІРО протягом всіх років свого існування довела свою ефективність як в спокійні, так і в неспокійні часи розвитку нашої держави та становлення громадянського суспільства. Говорю про це тому, що наша Українська Православна Церква головувала в цій Раді в один із самих буремних періодів 2013-2014 років, і ми добре пам’ятаємо ті виважені доленосні рішення і звернення, які приймали разом спільно з усіма.

Разом із главами конфесій у заході взяли участь Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністри, парламентарі, представники місцевої влади та інші урядовці, а також представники дипломатичного корпусу. Зокрема до урочистостей долучилися посли Хорватії, Словаччини та Іспанії, а також представники посольств Польщі та Болгарії.

Фото: Іван Попович

Голова Верховної Ради України висловив переконання, що як держава, так і церкви та релігійні організації мають шукати точки об’єднання для українського суспільства. 

Дмитро Разумков
Голова Верховної Ради України
Є багато всього, що робить нас різними та може роз’єднувати. Але необхідно спільними зусиллями шукати ті компроміси, досягнення, об’єднуючі моменти, які допоможуть зробити так, щоб Україна розвивалася, процвітала і була взірцем порозуміння і руху вперед.

Водночас очільник Уряду побажав ВРЦіРО подальшого процвітання, визначних успіхів та розвитку соціальних та гуманітарних проектів на благо українського суспільства.

Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України
Церкви та релігійні організації України відіграють помітну роль у житті українського суспільства, беруть активну участь у розв’язанні низки проблем. Консолідована позиція релігійної спільноти завжди відігравала важливу роль у формуванні та реалізації державної політики України у різних сферах її суспільного життя.

Серед присутніх також були політики, науковці та громадські діячі, які взаємодіють з ВРЦіРО. Серед них: Президент України 2014 – 2019 років Петро Порошенко, в. о. Президента України 2014 року Олександр Турчинов, колишні міністри, парламентарі та очільники центральних органів влади, якій свого часу внесли свій внесок у розвиток державно-церковних відносин в Україні.

За підсумками засідання ВРЦіРО оприлюднила Комюніке, в якому окреслила засади своєї діяльності, цінності та пріоритетні завдання. Завершився урочистий захід святковим прийняттям і спілкуванням у неформальній обстановці.

Нагадуємо, що 2021 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відзначає 25-річчя свого заснування. Наукова конференція, яка відбулася 17 червня в стінах Київського національного університету імені Т. Шевченка, розпочала урочисте святкування ювілею.

Фоторепортаж: Андрій Сидор