Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до міжнародної спільноти з закликом якнайшвидше надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони для захисту цивільного населення.

Закликаємо весь вільний демократичний світ: допоможіть якнайшвидше захистити небо України від російських ракет і ударних дронів! Зволікання має велику ціну! Війна проти України – це не телевізійне реаліті-шоу, яке можна дивитися роками. Адже щодня Росія безжально знищує мирне населення та продовжує вчиняти геноцид на очах у цього світу. Тож ми маємо це зупинити негайно! Разом!

Українські релігійні діячі наголошують, що з наближенням зимових холодів Росія знову вдаватиметься до ракетних ударів, насамперед по об’єктах енергетики, як це було вже в минулому році, намагаючись залишити українців без опалення і електроспоживання посеред лютих морозів. Особливо це важке випробування для медичних установ і освітніх закладів.

Майже кожна сім’я в будь-якому регіоні Україні знаходиться в умовах виживання через російський терор мирного населення. Росія щодня здійснює геноцид українців за допомогою крилатих і балістичних ракет, а також ударних дронів

Тому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до США, Європейського Союзу, Великої Британії та інших країн НАТО надати Збройним Силам Україні сучасні засоби протиповітряної оборони.

У зверненні ВРЦіРО наголошується, що цивільне населення та критичну інфраструктуру України можуть врятувати такі комплексні системи захисту від повітряних атак, як Patriot, Hawk, Avenger (Сполучені Штати), NASAMS (Норвегія), IRIS-T (Німеччина), Stormer HVM 2 (Велика Британія), а також літаки F-16 з радарами для перехоплення ракет у повітрі. 

Нагадаємо, що протягом 2022 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій неодноразово зверталася до міжнародної спільноти з закликом допомогти “закрити українське небо” від російської авіації, балістичних і крилатих ракет, а також дронів-камікадзе.