Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила зі зверненням щодо ситуації в Ізраїлі, де 7 жовтня внаслідок масованої атаки бойовиків терористичного руху ХАМАС на державу та народ Ізраїлю розпочалася війна.

"Цей підступний терористичний напад був зроблений бойовиками ХАМАС під час єврейських релігійних свят, коли мільйони людей молилися у синагогах, або мирно відпочивали", - зазначають в ВРЦіРО.

Духовні провідники прирівняли жортокість бойовиків ХАМАСу з діями російських солдат в Україні:

"Жахливі кадри нагадують нам те, що переживала і переживає зараз Україна під час агресивного нападу росії: вбиті цивільні, які намагались евакуюватись, розстріляні автомобілі, масовані ракетні удари по мирним населеним пунктам, цивільній інфраструктурі та лікарням, спалені приватні будинки та квартири, захоплені заручники, в тому числі жінки та діти — зухвало порушуються всі норми моралі та міжнародного права з боку агресора". ВРЦіРО рішуче засудила "черговий вияв нелюдського, жорстокого насильства, здійснений терористичним рухом ХАМАС за підтримки інших терористичних організацій і держав, які його спонсорують"

Релігійні лідери України солідарні з державою та народом Ізраїлю у цій жахливій трагедії та вірять в "здатність як Ізраїлю, так і України, з Божою допомогою здобути рішучу перемогу над безжалісним і цинічним ворогом, захищаючи свою свободу і незалежність".

 

Звернення

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

щодо ситуації в Ізраїлі

З великим болем релігійна спільнота України, більшу частину якої представляє Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, дізналась про жорстоку і неспровоковану атаку бойовиків терористичного руху ХАМАС на державу та народ Ізраїлю. Цей підступний терористичний напад був зроблений бойовиками ХАМАС під час єврейських релігійних свят, коли мільйони людей молилися у синагогах, або мирно відпочивали.

Жахливі кадри нагадують нам те, що переживала і переживає зараз Україна під час агресивного нападу росії: вбиті цивільні, які намагались евакуюватись, розстріляні автомобілі, масовані ракетні удари по мирним населеним пунктам, цивільній інфраструктурі та лікарням, спалені приватні будинки та квартири, захоплені заручники, в тому числі жінки та діти – зухвало порушуються всі норми моралі та міжнародного права з боку агресора.

Ми солідарні з державою та народом Ізраїлю у цій жахливій трагедії. Ми висловлюємо щире співчуття рідним загиблих, а також бажаємо швидкого одужання пораненим. Ми співчуваємо сім’ям бранців терористів і бажаємо заручникам як найшвидше повернутись додому живими і здоровими.

Ми рішуче засуджуємо черговий вияв нелюдського, жорстокого насильства, здійснений терористичним рухом ХАМАС за підтримки інших терористичних організацій і держав, які його спонсорують. Намагання роздмухати ще один військовий конфлікт грає на руку тим, хто в цьому світі не зважає ні на людяність та гуманізм, ні на міжнародне право і дипломатію, не цінує найвищий дар, який ми маємо від Творця – життя. 

Щиро віримо в здатність як Ізраїлю, так і України, з Божою допомогою здобути рішучу перемогу над безжалісним і цинічним ворогом, захищаючи свою свободу і незалежність, жінок і дітей, людей похилого віку і чоловіків, міста і села задля безпеки та в ім’я людяності.  

 Київ, 9 жовтня 2023

Джерело: РІСУ