20 березня 2024 року Верховна Рада України не підтримала депутатський запит до Президента України від групи народних депутатів України (Р.Тістик, О.Савчук та інших - всього 6 депутатів) щодо передачі костелу Святого Миколая у місті Київ релігійній громаді Римсько-Католицької церкви в Україні. Депутатський запит підтримали 205 депутатів, замість необхідних 226 депутатів.

В запиті до Президента України депутати, зокрема, зазначають, що:

«На відміну від інших храмів Києва, держава не повернула костел св. Миколая католицькій громаді, хоча повернення храму парафії було обіцяне ще в 1991 році. Потім були Укази Президента  України щодо процедури повернення храму у 2005 році. За цей час змінилися 18 міністрів культури.

… Призначення костелу як культової споруди в першу чергу не культурне, а релігійне. На цю подію вже давно чекають і світська, і релігійна громадськості. Цей костел був споруджений на кошти вірних римо-католицької громади».

Нещодавно Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль надав доручення Міністерству культури та інформаційної політики України передати костел св. Миколая релігійній громаді Римсько-Католицької церкви у постійне користування до 1 травня 2024 року. 

Нагадаємо, що згідно Висновку № 190 (1995) від 26 вересня 1995 року Україна під час вступу до Ради Європи взяла на себе зобовʼязання в релігійній сфері, у тому числі, щодо правового вирішення питання про повернення церковної власності.

Фото: Вечірній Київ