Глави і представники конфесій обговорили зусилля держави з запобігання поширенню інфекції COVID-19 в Україні та домовилися про подальший розвиток взаємодії з МОЗ. 

Це питання Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій розглянула на засіданні 14 липня 2021 року, яке відбулося в Києві під головуванням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак під час засідання звернулася до глав конфесій з проханням поширювати через релігійні громади інформацію, особливо серед сільського населення, про можливість і важливість вакцинації як ефективного засобу протидії поширенню інфекції COVID-19 та збереження життів наших співгромадян.

Вона також запропонувала при церковних громадах організовувати центри вакцинації, для яких МОЗ надасть свій персонал і необхідні медичні препарати для щеплень.

Зі свого боку релігійні діячі озвучили низку пропозицій, щоб діяльність МОЗ у цій сфері була більш ефективною.

ВРЦіРО також домовилася розвивати співпрацю з Центром громадського здоров’я МОЗ, який у рамках співпраці з Урядом США реалізує проєкт міжнародної технічної допомоги для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики. Першим заходом у цьому контексті буде дводенний семінар, який відбуватиметься в середині серпня в Києві.

Крім цього, глави і представники церков і релігійних організацій проаналізували законодавчі ініціативи та результати розгляду парламентарями і урядовцями звернень ВРЦіРО. 

Михайло Паночко, Анатолій Козачок, ВРЦіРО, Рада Церков

Присутні також підвели підсумки святкування 25-річчя ВРЦіРО та запланували заходи на найближчі два місяці. Зокрема планується організація щорічного урочистого заходу «Благословення України» в храмі Софії Київської за участі керівництва держави, який розпочне святкові заходи до Дня незалежності України 24 серпня.

Учасники засідання отримали примірники Збірника документів ВРЦіРО за період 1996 – 2021 років, який днями вийшов друком і планується до оприлюднення в електронному форматі.

Члени ВРЦіРО також вирішили продовжити повноваження чинного Головуючого у ВРЦіРО Блаженнішого Святослава до жовтня 2021 року.

ВРЦіРО, Рада Церков

Фоторепортаж: о. Андрій Сидор