Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій об’єднують зусилля у сфері екологічного просвітництва та захисту довкілля.

З цією метою міністр Роман Абрамовський та Головуючий у ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав підписали Меморандум про співпрацю. 

Документ передбачає спільні зусилля в сфері розвитку екологічної освіти та виховання у громадян бережливого ставлення до природи. Міндовкілля на підставі пропозицій ВРЦіРО буде впроваджувати духовні і моральні засади у формування та реалізацію екологічної політики.

Підписаний Меморандум також передбачає створення громадської ради з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Цей консультативно-дорадчий орган забезпечуватиме постійний діалог між Міндовкілля і церквами та релігійними організаціями.

Роман Абрамовський
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України
Вже історично склалося, що церква використовуючи душпастирське слово, впливає на виховання духовності, моральності й екологічної свідомості українців. Будемо розповідати українцям, що природні ресурси – це не безкінечні блага, а цінний дарунок людству. І ми повинні зберегти для наступних поколінь даровані Господом красоти нашої країни, які заслуговують на постійну увагу і піклування. Міністерство – на державному рівні, а Церква – через Слово Боже.

Міндовкілля, ВРЦіРО, Роман Абрамовський, Святослав Шевчук

Блаженніший Святослав від імені ВРЦіРО подякував міністру за високу оцінку ролі і місця Церкви і релігійних спільнот у житті України і суспільства. 

“Ми відчуваємо, що ви бачите нас як своїх партнерів. Запевняю, що готові до такого серйозного і конструктивного партнерства. Питання довкілля та екології має стати частиною нашої культури, правилом доброго тону, а відтак частиною нашої особистої поведінки. Бо немає сміття не тільки там, де не смітять, а й де вчасно прибирають і переробляють відходи”, – сказав Глава УГКЦ.

Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій зазначив, що насправді, сьогодні історична подія: 

Святослав
Головуючий у ВРЦіРО, Отець і Глава УГКЦ
Від слів ми переходимо до конкретних дій. Вперше між Міндовкіллям та ВРЦіРО підписується документ про співпрацю. Це є потужним кроком уперед. Сьогодні усі люди, які вірять у Бога Творця, розуміють, що ми маємо бути особливо відповідальними перед Всевишнім за довкілля. Адже людина, з одного боку, є причиною екологічних проблем, а з іншого боку – її першою жертвою.

Глава УГКЦ також додав, що ВРЦіРО, яка цього року святкує 25-річчя свого заснування, особливо дбає про виховання екологічної свідомості людей. У цьому питанні релігійні діячі абсолютно одностайні: як християни усіх деномінацій, так і юдеї та мусульмани. 

Міндовкілля, ВРЦіРО, Роман Абрамовський, Святослав Шевчук

Фото: Олександр Савранський