Офіційне святкування 30-річчя відновлення незалежності України розпочалося з молитовного заходу «Благословення України» в Софії Київській за участю Президента України і Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Вранці 24 серпня 2021 року представники українських церков і релігійних організацій в присутності Президента України Володимира Зеленського та його дружини звершили молитви за Україну та благословили весь народ. 

Предстоятелі церков і керівники релігійних організацій, відповідно до власних конфесійних традицій, виголосили молитву за Україну чи слова благословення, дякуючі Богові за здобуття Україною державної незалежності та свободи.

Камерний хор «Київ» виконав твори «Благослови, душе моя, Господа» і «Отче наш» перед початком заходу та «Боже великий, єдиний» – на завершення. Святкові передзвони виконала мистецька група під керівництвом Черненка Г. В. 

Пряму трансляцію молитовного заходу провели Суспільне та Живе телебачення.

Опісля члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відправилися на Майдан Незалежності у центрі столиці, де взяли участь в урочистостях з нагоди відзначення 30-річчя відновлення незалежності України, а пізніше – до Верховної Ради на урочисте засідання українського парламенту.

Фото: Олександр Савранський