Навчання пройшли представники церков і релігійних організацій, вірні яких потерпають від релігійних переслідувань на непідконтрольних уряду України територіях Криму, Донецької та Луганської областей.

Окрім фахівців Інституту релігійної свободи до проведення семінару були залучені тренери з досвідом міжнародної адвокації та документування військових злочинів і інших порушень прав людини.

Учасники семінару отримали знання щодо інформаційної безпеки під час комунікації зі свідками порушень прав віруючих і релігійних громад та щодо вимог до збереження і використання зібраних даних.

Тренери також розповіли про міжнародні стандарти в сфері прав людини та основи міжнародного гуманітарного права. Відповідаючи на питання учасників, запрошені експерти висловили свої рекомендації щодо найкращих форм представлення зібраних даних і свідчень про порушення релігійної свободи у форматі правозахисної доповіді.

Семінар організовано Інститутом релігійної свободи за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні у співпраці з ПАКС (Нідерланди) та Центром громадянських свобод в рамках проєкту ІРС «Мобілізація міжнародного співтовариства з метою припинення переслідувань на основі ідентичності в непідконтрольних уряду регіонах України».

Нагадаємо, що з 2014 року ІРС здійснює моніторинг та періодично готує публікації про становище віруючих і релігійних організацій в Криму, Донецькій і Луганській областях після вторгнення російських військ на ці українські території.

Фото: Максим Васін