Міжконфесійна робоча група завершує розробку посібника з реагування на випадки домашнього насильства, призначеного допомогти священникам і іншим представникам релігійних організацій.

У розширеному засіданні робочої групи 25 жовтня взяли участь профільні фахівці – психолог, юрист, представник Національної поліції України. Консультації щодо окремих розділів посібника будуть проведені також із Міністерством соціальної політики України.

У посібнику наводиться загальна характеристика проблеми домашнього насильства, його види, причини та наслідки. Також запропонована методологія оцінки випадків, опитування постраждалих осіб та надання їм першочергової допомоги, душпастирської опіки та залучення додаткових фахівців.

Крім цього, видання міститиме пам’ятки щодо алгоритму дій у кризових ситуаціях, які можна буде поширювати в релігійних громадах та серед світських людей, які звертаються за допомогою до священників і інших служителів церков.

Посібник покликаний посилити практичний вимір міжконфесійної ініціативи «Зупини насильство» (family.org.ua), заснованої у 2020 році, та зробити зусилля церков у сфері протидії домашньому насильству більш ефективними і професійними. 

До складу міжконфесійної робочої групи з протидії домашньому насильству, яка розробила посібник, увійшли представники Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української християнської євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.

Фото: Анастасія Заєць