Парламент має відхилити законопроєкт № 2713-д.

Про це заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у зверненнях до голови парламенту та керівників фракцій і груп.

Релігійні діячі підтвердили свою позицію проти зменшення оподаткування для організаторів азартних ігор під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 15 грудня 2021 року під головуванням президента УБТ Григорія Коменданта.

Законопроєкт № 2713-д втричі знижує ставки на дохід для операторів лотерей – з 30% до 10% від доходу, а також майже вдвічі знижує ставку податку для букмекерів і казино – з 18% до 10% від доходу. Така законодавча пропозиція руйнує ті мінімальні запобіжники поширення ігроманії, що існують у вигляді високих ставок оподаткування та повинні залишатися в цивілізованій державі, де влада дбає про гідність людини та моральне здоров’я суспільства.

Крім цього, глави і представники церков і релігійних організацій підтримали ініціативу парламенту щодо створення урядової структури, яка буде опікуватися проблематикою дітей, однак запропонували реалізувати це шляхом створення Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді України.

Благополучне дитинство неможливе поза сімейним оточенням. Тим більше, формування державної політики в сфері дітей, молоді та сім’ї має здійснювати міністерство, а не державна служба, яка, як це визначено законом, – не може мати таких повноважень.

На переконання ВРЦіРО, це має бути центральний орган виконавчої влади, який має відійти від практики ігнорування потреб дітей та сімей  і виконання каральних функцій (відібрання дітей, позбавлення батьківських прав тощо), а стати державним органом, який буде вчасно виявляти неблагополуччя та допомагати сім’ям у подоланні складних життєвих обставин.

У засіданні Ради Церков взяв участь Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Він відзначив миробудівничі зусилля Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та ініціативи обміну полоненими.

Вісвальдас Кульбокас
Апостольський Нунцій в Україні, Архієпископ
Труднощі, які переживає Україна сьогодні, особливо пов’язані з війною, важко подолати лише людськими зусиллями. Ми не можемо залишити обтяжливе питання миру лише політикам і військовим, тому що для людей це часто неможлива місія. Натомість для Бога немає нічого неможливого.

Представник Святого Престолу висловив готовність Апостольської Нунціатури в Україні підтримати миробудівничі ініціативи ВРЦіРО.

Учасники засідання також обговорили деталі візиту делегації ВРЦіРО до Будапешту у січні 2022 року, де плануються зустрічі на найвищому рівні.

Фото: Юрій Кулакевич