Завдяки діалогу між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та членами міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» парламент відклав розгляд законопроєкту № 2713-д про зниження податкових ставок для організаторів азартних ігор.

Чергова зустріч ВРЦіРО та парламентарів відбулася 15 грудня 2021 року – напередодні запланованого голосування, яке було відкладено.

Григорій Комендант
Головуючий у ВРЦіРО, президент УБТ
Ми вітаємо рішення Верховної Ради відкласти розгляд законопроєкту № 2713-д. Сподіваємося, ця шкідлива для українського суспільства законодавча ініціатива буде повністю знята з розгляду або відхилена, адже держава не повинна сприяти ігроманії. Коли бізнес азартних ігор пропонували легалізувати в Україні, то умовою були максимальні ставки оподаткування. Тож ВРЦіРО і надалі наполягатиме на тому, щоб держава не заохочувала ігорний бізнес пільгами, а піклувалася про моральне здоров’я та фінансове благополуччя наших співгромадян.

Цю позицію ВРЦіРО підтримав співголова МДО «Цінності. Гідність. Родина»:

Святослав Юраш
Народний депутат України
Представники Церков знайомі із бідою азартних ігор і наполягають на унеможливленні заниження рівня входу для ліцензій цього бізнесу. Це небезпечний для психічного здоров’я суспільства елемент, який має бути на контролі в держави.

Під час зустрічі з парламентарями представники Ради Церков також обґрунтували свою пропозицію щодо створення в Україні міністерства сім’ї, дітей і молоді, яке мало би розробити державну сімейну політику та державну програму підтримки сімей, відповідального батьківства і материнства, а також опікувалося б правами дітей. 

Крім цього, релігійні діячі подякували парламентарям за підтримку позиції ВРЦіРО щодо необхідності скасування рішення про фінансування за рахунок платників податків кінопроєкту «Мій юний принц» як такого, що порушує вимоги статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі», зокрема пропагує гомосексуальні відносини, блюзнірство і неповагу до релігійних святинь, і тим самим збурює суспільство і провокує протести.

Присутні парламентарі, урядовці та представники між Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій підвели підсумки взаємодії протягом 2021 року та домовилися про напрямки співпраці у новому році.

Цього разу міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш та народні депутати України Галина Михайлюк («Слуга народу»), Андрій Шараськін та Юлія Клименко («Голос»), Віктор М’ялик та Ірина Констанкевич («За майбутнє»), а також позафракційна Оксана Савчук

У нараді також взяли участь новопризначений Надзвичайний і Повноважний Послом України у Ватикані Андрій Юраш, голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць та директор з питань захисту прав людини ГО «iDemocracy» Микола Кулеба.

Фото: facebook.com