Молитовний захід «Звернення до Всевишнього про захист та збереження України» відбувся опівдні середи, 2 березня 2022 року, в соборі Св. Софії в Києві за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Релігійні діячі звернулися до Всевишнього про захист України від російських окупантів, зупинення кровопролиття, яке спричинила Росія своєю агресивною війною, за Божих захист над українськими містами: Київ, Харків, Чернігів, Херсон та інші міста і селища.

Підносилися молитви також за Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних сил України, та за зміцнення захисників України – військових і цивільних добровольців – для повної перемоги у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Молитви, слова благословення для Українського народу та звернення на захист України від агресії з боку Росії виголосили релігійні діячі різних конфесій:

  • Агапіт (Гуменюк), архієпископ Вишгородський Православної Церкви України;
  • Віталій Кривицький, єпископ, ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви;
  • Олександр Бабійчук, єпископ, заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської;
  • Маркос Оганесян, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;
  • Іван Русин, пастор, заступник Старшого єпископа Української Євангельської Церкви;
  • Ахмед Тамім, шейх, Верховний Муфтій України Духовного управління мусульман України;
  • о. Тома Кушка, ЧСВВ, співробітник парафії св. Василія Великого Української Греко-Католицької Церкви в Києві;
  • Миколай Данилевич, протоієрей Української Православної Церкви;
  • Анатолій Райчинець, пастор, заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства.

В молитовному заході взяли участь також заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров та голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Софійський собор, молтива, Київ, ВРЦіРО

Софійський собор, молтива, Київ, ВРЦіРО

Нагадаємо, що напередодні, 1 березня, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заявила про можливість повітряної атаки Росії на собор Св. Софії в Києві. Зокрема, злочинна практика обстрілу адміністративних і житлових будівель, до якої раніше вдалися російські загарбники у Києві, Харкові, Білій Церкві та Житомирі, залишає ймовірною загрозу руйнування цієї найбільшої духовної святині і архітектурної пам’ятки України.