Міжнародна міністерська конференція зі свободи релігії чи переконань зібрала у липні цього року у Лондоні близько 800 учасників зі 100 країн. 

Привітання учасникам цього заходу прозвучали від його Королівської Високості принца Уельського Чарльза, Прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, міністра закордонних справ Великобританії Елізабет Трасс, Архієпископа Кентерберійського Джастіна Велбі та інших поважних осіб. 

Протягом кількох днів високопосадовці різних держав, дипломати, громадські та релігійні діячі, експерти та правозахисники з усього світу обмінювалися досвідом і пропозиціями для збереження релігійної свободи як одного з фундаментальних прав людини. 

На запрошення Британського уряду у Міністерській конференції взяв участь Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць. Він розповів про нові виклики, з якими стикнулися українські релігійні громади внаслідок повномасштабного збройного вторгнення Росії на територію України.

Керівник ІРС представив результати нового дослідження Інституту релігійної свободи, яке свідчить про масштабні руйнування релігійних споруд різних конфесій внаслідок обстрілів російськими ракетами та артилерією. Крім цього, перебування російських військ на українських територіях супроводжувалося хвилею жорстоких репресій проти релігійних діячів, яких російська окупаційна влада піддавала тортурам та іншим видам примусу до співпраці, придушення громадської активності. 

Учасники Міністерської конференції звернули увагу на переслідування та дискримінацію людей за їхню віру в інших частинах світу.  

Від України у цій міжнародній конференції взяли участь також Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній (Думенко), заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) та співробітник МЗС  України Богдан Мовчан

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Мобілізація міжнародного співтовариства з метою припинення переслідувань на основі ідентичності в непідконтрольних уряду регіонах України» завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Україні. В новій доповіді ІРС буде представлена детальна картина руйнівного впливу російської агресії на свободу віросповідання в Україні.