Рада Церков візьме участь у заходах з нагоди Міжнародного дня зниклих безвісти

18:25
1882

Глави і представники конфесій підтримали ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста щодо проведення заходів, спрямованих на підтримку сімей, які втратили близьких на сході України внаслідок російської агресії, та привернення уваги суспільства до проблеми зниклих безвісті. 

Це питання обговорювалося на засіданні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке відбулося 22 липня у Києві. Розгляд питань порядку денного розпочався з хвилини мовчання, якою члени ВРЦіРО вшанували пам’ять старшого єпископа Української Євангельської Церкви Василя Федоровича Райчинця , повідомляє Інститут релігійної свободи.

Заходи з нагоди Міжнародного дня зниклих безвісти плануються на 30 серпня 2020 року.

Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви УкраїниСлід підтримати ініціативу щодо проведення заходу нашої Ради в Міжнародний день зниклих безвісти. Бо для рідних і близьких таких людей молитва, надія на Божу допомогу – надзвичайно важлива. Я зустрічався з такими родинами і бачив, як вони потребують духовної підтримки.

Рада Церков також обговорила ініціативу про створення нової бібліотеки Софії (Премудрості) та висловила свою підтримку цьому проєкту.

Учасники зустрічі вирішили повторно звернутися до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова задля відновлення діалогу та налагодження постійної взаємодії парламенту з ВРЦіРО. Слід відзначити, що протягом першого року діяльності Верховної Ради ІХ скликання ще не було зустрічей керівництва парламенту з Радою Церков.

Іншою темою обговорення під час засідання стала проблематика протидії домашньому насильству. Зокрема, члени ВРЦіРО детальніше ознайомилися з проєктом Інституту релігійної свободи, в рамках якого представники церков і релігійних організацій розроблять спільну комунікаційну стратегію, спрямовану на запобігання насильства на побутовому рівні. Поряд із цим у релігійних діячів залишаються зауваження до так званої Стамбульської конвенції, з огляду на її ідеологічну заангажованість.

Андрій Сидор


Глави конфесій також проаналізували результати діяльності Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння, які представив її виконавчий секретар о. Сергій Дмитрієв, та спланували низку спільних заходів на найближчі місці.

Новим Головуючим у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій став митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України. Згідно положення та регламенту ВРЦіРО ротація головуючого в Раді відбувається кожні пів року за черговістю в списку членів Ради.

Андрій Сидор

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Більше по темі: ВРЦіРО