ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Апеляційний суд захистив право віруючого на альтернативну службу PDF Друк E-mail
27.02.2015 21:41

Фото: Юлія Рацибарська (RFE/RL)
 
Дніпропетровський обласний апеляційний суд підтвердив виправдувальний вирок для віруючого, який під час мобілізації просив направити його на альтернативну службу.

Рішення суду було проголошено 26 лютого 2015 року після другого засідання в апеляційній інстанції, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Таким чином, апеляційний суд не погодився з доводами Прокуратури Новомосковська Дніпропетровської області, яка домагалася засудження члена релігійної громади Свідків Єгови за ухилення від військової служби. Представники прокуратури переконані: закон про мобілізацію чітко визначає категорії людей, які можуть бути звільнені від виконання військового обов’язку, і віруючих у тому переліку немає.

Натомість, захист підсудного посилався на норми ч. 4 статті 35 Конституції України та практику Європейського Суду з прав людини, де встановлено право віруючих громадян на заміну військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою.

Рішення апеляційного суду вже набрало чинності. Але враховуючи завзятість прокуратури у цій справі, можна очікувати, що обвинувачення скористається відведеними терміном у три місяці для подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

“У в даному випадку норми Конституції України повинні застосовуватися як норми прямої дії, навіть за наявності неузгодженостей в інших законодавчих актах. Відтак, судові рішення апеляційної та касаційної інстанції є цілком прогнозованими”, – вважає виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Як повідомляв ІРС, у листопаді 2014 року суд Новомосковська виправдав віруючого і підтвердив його право на альтернативну службу. Перше засідання у Дніпропетровському обласному апеляційному суді у цій справі відбулось 19 лютого 2015 року.

У березні 2014 року Інститут релігійної свободи оприлюднив на своєму сайті Роз'яснення щодо мобілізації та призову на військові збори віруючих громадян.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС