ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Представники різних парламентських комітетів закликають мера Києва передати приміщення костелу Св.Олександра у власність католицькій парафії PDF Друк E-mail
01.07.2009 08:13

   Фото: Інтерфакс-Україна
  
Парламентарі виступили на захист католицької громади Києва

 
КИЇВ – Народні депутати України з різних парламентських комітетів, представники фракції Блоку Юлії Тимошенко, підтримали ініціативу щодо необхідності передачі  костелу Св.Олександра і його допоміжних споруд у власність римсько-католицькій релігійній громаді в місті Києві. Цього тижня вони спрямували спільне депутатське звернення до Київського міського голови Леоніда Черновецького з відповідним проханням.

Звернення ініціювала Ольга Боднар, перший заступник голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, яку у цьому питанні також підтримали голова підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності Василь Деревляний, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Степан Глусь та голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога.

У документі, копія якого знаходиться в ІРС, вказано, що практика обов’язкового щорічного переоформлення договорів оренди обслуговуючих будівель костелу Св.Олександра, яка застосовується по відношенню до парафії, “не знаходить розуміння не тільки в самій громаді, прихожанами якої є також високопоставлені дипломатичні особи та іноземні громадяни, але й у міжнародних структурах, які здійснюють спостерігають за виконанням Україною своїх зобов'язань перед Радою Європи”.

Парламентарі звертають увагу Київської міської влади на обов’язки України перед Радою Європи, у зв’язку з якими “режим безоплатного користування будівлями по вулиці Костьольній, 17 для римсько-католицької громади Св.Олександра не є адекватним рішенням у сфері подолання Українською державою негативної тоталітарної політики щодо Церкви”.

“…Наявні обставини вказують на необхідність передачі цих об’єктів у власність релігійній громаді Римсько-католицькій церкві в України”, – наголошується у зверненні народних депутатів.

Нагадаємо, що в середині червня цього року з аналогічним клопотанням до мера Києва Л.Черновецького звернулась група парламентарів з різних фракцій Верховної Ради України. У зверненні, ініційованому головою партії ХДС Володимиром Стретовичем, було відзначено, що київський міській владі ніщо не заважає передати римсько-католицькій костел і його допоміжні споруди на баланс парафії та таким чином дотриматися зобов'язань, взятих Україною перед міжнародним співтовариством.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС