ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Богослов’я залишилось у переліку спеціальностей, за якими в Україні готують спеціалістів та магістрів PDF Друк E-mail
03.09.2010 14:45

   Фото: blogger.com  
  
У вишах України продовжують готувати богословів

 
КИЇВ – Спеціальність «Богослов’я» («Теологія») збереглось у переліку спеціальностей, за якими в Україні здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста і магістра.

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України №787 від 27 серпня 2010 року, опублікованою на Урядовому порталі. Раніше аналогічний підхід регламентувався постановою Кабміну №507 від 24.05.2007 р., яка відтепер втратила чинність, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Під час засідання Громадської ради при Міносвіти 30 серпня директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод пояснив, що підготовка спеціалістів та магістрів богослов’я (теології) здійснюється на базі кваліфікації бакалавра філософії.

Під час обговорення цих новацій заступник голови Громадської ради при Міносвіти з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями Юрій Решетніков звернув увагу на потребу виокремлення спеціальності «Богослов’я» («Теологія») в окремий напрямок підготовки фахівців, за яким має здобуватись також і кваліфікація бакалавра.

За його словами, функціонування теології як окремого напрямку підготовки фахівців є усталеною європейською практикою. Тому запровадження аналогічного напрямку в Україні є необхідним не лише задля вирішення питання про визнання дипломів богословів (теологів), виданих вищими духовними навчальними закладами України, але й у контексті євроінтеграційних процесів.

Довідка ІРС. 16 червня 2005 року наказом Міністерства освіти і науки України №363 до переліку спеціальностей, за якими здобувався освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр», було додано спеціальність «Богослов’я» («Теологія») у межах напряму підготовки «Філософія». Однак 13 грудня 2006 року ця спеціальність була виключена з переліку напрямків підготовки бакалаврів згідно постанови № 1719 Уряду В.Ф.Януковича. З того часу спеціалісти та магістри богослов’я (теології) готуються в Україні на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра філософії. 
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Еmail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС