У тренінгах із міжнародного гуманітарного права взяли участь українські релігійні діячі, держслужбовці та правозахисники.

Навчання тривало в онлайн-форматі з 19 липня по 4 серпня на базі Міжнародного інституту гуманітарного права (Сан-Ремо, Італія) за ініціативи Інституту екуменічних студій Українського католицького університету. Інститут релігійної свободи долучився до проєктування цього навчального курсу та делегував співробітників для участі в ньому.

Тренінги провели експерти з міжнародного гуманітарного права: британський полковник Марк Дакер, бригадний генерал у відставці Карл Едлінгер, старший координатор Департаменту міжнародного та міграційного права з питань біженців та мігрантів Яннік Креофф та експерт з гуманітарного права української правозахисної організації Truth Hounds Дмитро Коваль.

Навчання було важливим на тлі сьогоднішніх подій, які відбуваються у війні Росії проти України, коли спостерігається дуже багато правопорушень, зокрема в релігійній сфері: руйнування та розкрадання релігійних храмів, мечетей і церков, катування і вбивство священників різних конфесій і т.п. Тому отримані знання допоможуть ефективно документувати та опрацьовувати докази військових злочинів Російської Федерації, готувати доповіді для міжнародної спільноти та боротися з правопорушеннями у цій сфері.

Максим Васін
Виконавчий директор ІРС
«Ці тренінги були дуже своєчасними і корисними для співробітників Інституту релігійної свободи. Протягом останніх місяців ми постійно працюємо з документуванням воєнних злочинів і готуємо адвокаційні матеріали для закордонних читачів, тому для нас дуже важливо краще розуміти особливості міжнародного гуманітарного права. Ми вдячні Інституту екуменічних студій УКУ та фахівцям Міжнародного інституту гуманітарного права, що ідея цих тренінгів втілилася у життя та була успішно реалізована

Нагадаємо, що Інститут релігійної свободи готує до публікації нове дослідження про вплив російської агресії на свободу віросповідання та становище релігійних громад в Україні, включаючи Крим та інші тимчасово окуповані українські території.

У липні 2022 року ІРС представив результати свого дослідження на Міжнародній міністерській конференції зі свободи релігії чи переконань у Лондоні та на Саміті з міжнародної релігійної свободи у Вашингтоні.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Мобілізація міжнародного співтовариства з метою припинення переслідувань на основі ідентичності в непідконтрольних уряду регіонах України» завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Україні.