Українські релігійні діячі зустрілися з директором нідерландської миробудівничої організації ПАКС Ролін Сассе. Зустріч відбулася в Києві 1 вересня за сприяння Інституту релігійної свободи.

Представники конфесій розповіли керівниці ПАКС про участь церков і релігійних організацій в протидії російській агресії, масштаби залучення релігійних спільнот у надання благодійної та соціальної допомоги постраждалим і нужденним внаслідок війни. Учасники зустрічі обговорили шляхи досягнення перемоги та встановлення справедливого миру в Україні, а також про можливі виклики післявоєнної відбудови країни. 

Мова також ішла  про результати реалізації проєкту щодо моніторингу та документування російських воєнних злочинів проти релігійних діячів і громад, передусім на тимчасово окупованих територіях України. З 2022 року цей проєкт реалізовує Інституту релігійної свободи за підтримки ПАКС. 

Одним із результатів проведеного дослідження стала доповідь «Російський наступ на релігійну свободу в Україні», яку ІРС презентував під час міжнародних заходів у США, Великій Британії, Польщі, Непалі тощо.

В зустрічі взяли участь представники Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської та Інституту релігійної свободи.